DZIEŃ PATRONA

            27 listopada 2015 roku obchodziliśmy w szkole Dzień Patrona, którym od 10 już lat jest wybitny poeta doby Renesansu – Jan Kochanowski. Jak co roku, jest to okazja, by przybliżyć młodzieży postać wybitną, niezwykle wykształconą, oczytaną i jakże znaczącą dla polskiej literatury.

            Sylwetkę poety z Czarnolasu, autora licznych trenów, fraszek czy pieśni, przybliżyli uczniowie klasy I gimnazjum, prezentując m.in. tren poświęcony zmarłej córeczce Orszulce, scenki oparte na utworach Kochanowskiego czy monolog samego poety. Piękne stroje i nastrojowa muzyka podkreśliły nastrój występów, a gazetka towarzysząca akademii uzupełniła informacje na temat życia i twórczości poety.

                                                                                              Joanna Lewandowska

GALERIA