Klasa III gimnazjum poprzez zabawę w teatr promuje czytelnictwo

            07 grudnia  2015 r. klasa III gimnazjum – w prezencie mikołajkowym –  wystąpiła dla całej szkoły w inscenizacji ballady „Lilije” Adama Mickiewicza. Pomysł zrodził się po jednej z lekcji języka polskiego, na którą gimnazjaliści mieli przygotować przedstawienie wybranej przez siebie ballady naszego narodowego wieszcza. Okazało się, że podzielona na dwie grupy klasa zaprezentowała ten sam utwór, ale bardzo różną interpretację, bawiąc się przy tym doskonale. Ten sposób obcowania z literaturą piękną spodobał się gimnazjalistom do tego stopnia, że postanowili wystąpić przed całą społecznością szkolną i zaprezentować swoje spojrzenie na „zbrodnię niesłychaną”. Trzeba przyznać, że wywiązali się z tego zadania doskonale. Zadbali nie tylko o przygotowanie afiszy teatralnych, ale także o dekoracje, kostiumy, właściwe oświetlenie i muzykę, które wprowadzały widzów w odpowiedni nastrój.

Na uwagę zasługuje fakt, że w przygotowaniu przedstawień brali udział, bez wyjątku, wszyscy trzecioklasiści.

Wyjątkowe zaciekawienie i reakcje widzów, także tych najmłodszych, pozwalają mieć nadzieję, że nasi uczniowie, że czytanie nie musi być nudne i chętniej będą sięgać po literaturę, również klasyczną,  do czego gorąco namawiał na zakończenie występów Pan Dyrektor Paweł Bekus.

Ewa Chudzik

GALERIA