KLASA IV PREZENTUJE INNĄ WERSJĘ KOPCIUSZKA

        Po cyklu lekcji związanych z baśniami przed klasą IV zostało postawione prawdziwe wyzwanie – projekt teatralny – przygotowanie, opracowanie i realizacja sceniczna tekstu Wandy Chotomskiej „Kopciuszek”. Nie było to łatwe wyzwanie, bo we wcześniej ustalonych grupach, każdy z uczniów we współpracy z pozostałymi, realizował wyznaczone mu zadania. Czwartoklasiści wcielili się nie tylko w określone role aktorskie, ale z powodzeniem pełnili też funkcje reżyserów, scenografów, operatorów dźwięku i charakteryzatorów. EFEKT KOŃCOWY – humorystyczna „bajka w stylu retro” zachwyciła uczniów, dostarczyła im wiele radości i satysfakcji, pozwoliła wzbogacić im zasób słownictwa teatralnego oraz udoskonalić umiejętności związane z przygotowaniem inscenizacji. Uwieńczeniem projektów było opracowanie przez uczniów plakatów teatralnych nawiązujących do prezentowanych wersji „Kopciuszka”.

Sylwia Herman

GALERIA