Dawid Kosmala laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z języka polskiego

         W poniedziałek, 4 kwietnia, w auli Centralnej Szkoły Państwowej Straży Pożarnej w Częstochowie odbyła się Gala Laureatów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Wśród nagrodzonych znalazł się również uczeń gimnazjum z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii – Dawid Kosmala. W uroczystości wręczania zaświadczeń laureatom konkursów przedmiotowych wraz podziękowaniami dla nauczycieli i dyrektorów szkół oraz nagrodami książkowymi, wzięli udział Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer oraz poseł na sejm RP – Lidia Burzyńska. Na zakończenie gali jej uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawego wykładu pracownika naukowego Uniwersytetu Śląskiego pt. „Czy poezja może zawrócić w głowie?”
Gratulując Dawidowi oraz nauczycielce Ewie Chudzik, która przygotowywała ucznia do konkursu, należy mieć nadzieję, że nie był to jego ostatni sukces w Konkursach Przedmiotowych. Będąc uczniem II klasy gimnazjum, ma szansę w przyszłym roku szkolnym powtórzyć swoje osiągnięcie, tym razem może z innego przedmiotu. Warto dodać, że bardzo blisko sukcesu uzyskania tytułu laureata w konkursie przedmiotowym z WOS-u był też inny uczeń Gimnazjum w Aleksandrii- Bartłomiej Franczak, któremu niestety zabrakło kilku punków i ostatecznie uzyskał tytuł finalisty Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych.

Paweł Bekus

GALERIA