Wycieczka do Wadowic kl. III

Dnia 9.V.2016 roku wraz z kl. III SP, rodzicami, panią wychowawczynią oraz księdzem proboszczem wyruszyliśmy na wycieczkę i pielgrzymkę dziękczynną po I Komunii Świętej. Czekały n nas Wadowice – rodzinne miasto św. Jana Pawła II, gdzie zwiedziliśmy dom-muzeum, w którym mieszkał, modliliśmy się pięknie śpiewając podczas Mszy świętej, zjedliśmy przepyszny obiad i … obowiązkowe kremówki. Po czym z wielką radością rozgościliśmy się w parku dinozaurów w Zatorlandii. Ależ to była zabawa!!!! Poznając budowę owadów – brzęczały na nas złowrogo, ale zupełnie się nie baliśmy. Jeździliśmy na przeraźliwie szybkim smoku i próbowaliśmy rajdowych sił na gokardach. Był też moment walki wodnej z fokami, pingwinami i lwami morskimi,,, i choć cali mokrzy, to przecież wyszliśmy zwycięsko. Dinozaury wszelkich rozmiarów też miały na nas chrapkę: mrugały oczami, pluły i niektóre ryczały, ale przecież zjeść się nie daliśmy. Radości nie było końca, a zawrót głowy spotkał nas w domku do góry „nogami”… gdzie chodziliśmy po suficie. Trafiliśmy także, na chwilę, do mitologii greckiej. Starożytni bogowie opowiedzieli nam swoje historie podczas wyprawy gondolą po antycznym jeziorze. Aż żal było wracać. Wymęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu, by z radością i entuzjazmem podzielić się wrażeniami z naszym najbliższym. I gdzie jedziemy następnym razem???

S. Ewa Narolska, MC

Galeria