JEDEN OGIEŃ, DRUGI WODA – inscenizacja „Zemsty” (akt I, scena 7)

             O tym, że niełatwo inscenizować teksty, nawet te ku temu przeznaczone, mieli okazję przekonać się niedawno, uczniowie klasy VI, przed którymi stanęło zadanie opracowania i „przeniesienia” sceny 7 aktu I „Zemsty” Aleksandra Fredry na scenę. Szóstoklasiści, pracując metodą projektu, poradzili sobie jednak z tym zadaniem znakomicie. 5 maja 2016r. podczas lekcji języka polskiego w niezwykle przekonujący sposób zaprezentowali scenę sporu o mur graniczny. Na szczególne uznanie zasługują wspaniałe kreacje aktorskie uczniów, ale także efektowna scenografia. Osiągnięcie takich efektów możliwe było dzięki współpracy całego zespołu klasowego.

Sylwia Herman

Obsada:

Papkin – Mateusz Dykta

Śmigalski – Dariusz Święcicki

Rejent – Dawid Dziubczyk, Jakub Żochowski

Cześnik – Filip Anioł, Konrad Łukasiewicz

Gerwazy – Bartosz Kosmala

Służący – Kamil Wolski

Murarz – Michał Szwed

Kostiumograf – Maja Łuszczyńska, Justyna Trefon

Scenograf – Kamil Wolski, Łucja Banaszewska

Rekwizytorzy: Maja Ptasińska, Agata Miąskiewicz, K. Łukasiewicz

Realizator dźwięku – Michał Szwed

Reżyser: Aleksandra Nocoń

Galeria