Koncert profilaktyczny w Hali Sportowej w Konopiskach – refleksje uczniów

            Co wiemy o uzależnieniach? Po spotkaniu z panem Gabrielem Fleszerem uszeregowaliśmy swoją wiedzę i dowiedzieliśmy się, jakie zagrożenia niosą za sobą dopalacze, narkotyki, papierosy i alkohol.  Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji  piosenki „Kroplą deszczu”, a także utworów  w języku angielskim, będących w  repertuarze artysty. Tym razem  jednak  Gabriel Fleszar nie wystąpił dla nas tylko jako muzyk, ale przede wszystkim jako człowiek, który sam wyszedł z uzależnienia. Przeprowadził ciekawą prelekcję dotyczącą historii swoich przyjaciół zmagających się z nałogami. Spotkanie podsumował cenną puentą zawartą w słowach: „Żyj tak, jakby ten dzień miałby być twoim ostatnim”, oczywiście zabierając ze sobą zdrowy rozsądek i pamiętając, że nawet „ostatni dzień” nie jest powodem do sięgania po używki.

                                                              Oliwia Chłąd, Edyta Cierniak, Dawid Kosmala