Uroczyste zakończenie roku w Gimnazjum

          W czwartkowe popołudnie 24 czerwca  gimnazjaliści uroczyście świętowali zakończenie roku szkolnego.  Część oficjalną rozpoczął Dyrektor ZS-P pan Paweł Bekus, który powitał przybyłych na uroczystość i pogratulował gimnazjalistom wyników na egzaminie. Następnie dokonał podsumowania pracy dydaktyczno – wychowawczej i społecznej, wręczając okolicznościowe statuetki, dyplomy i upominki dziękując za całoroczną współpracę i pomoc, a otrzymali je między innymi: sołtys pana Zenon Skwara, przewodnicząca KGW pani Aleksandra Gola, sponsorzy i rodzice wspierający szkolne przedsięwzięcia.
Podziękowania również odebrali również rodzice uczniów klasy III gimnazjum zaangażowani w działalność Rady Rodziców:  pani Renata Szczurek, pani Renata Foltyńska, pani Małgorzata Kuliberda, pan Andrzej Ledwoń , pani Ewelina Kregulewska, pani Agnieszka Franczak, pani Dominika Zawadzka i pani Renata Ból.  Oprócz klasy trzeciej pożegnaliśmy również panią Renatę Szczurek,  która rzetelnie i z oddaniem przez wiele lat pełniła funkcję przewodniczącej rady rodziców za co bardzo dziękujemy.
Strażacy z OSP Aleksandria wręczyli odznaki dla uczniów aktywnie biorących udział w zawodach i konkursach pożarniczych.  Głos zabrali także przybyli na uroczystość goście, wójt gminy Jerzy Żurek, pan Zenon Skwara, pan Marcin Poleszczuk którzy w swych wystąpieniach gratulowali osiągnięć, dziękowali za współpracę i życzyli młodzieży oraz pracownikom szkoły udanego wypoczynku.
W części artystycznej uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności kabaretowe i wokalne, dziękując za wspólnie spędzone lata, trud i opiekę. Pożegnanie odbyło się również po japońsku i grecku, językach jakimi również posługują się niektórzy nasi absolwenci.  Trudno było opanować wzruszenie, szczególnie wtedy, gdy przyszedł czas na pożegnanie z wychowawcą i młodszymi koleżankami i kolegami.
Następnie gimnazjaliści otrzymali upragnione świadectwa. Do rąk uczniów z wysokimi wynikami w nauce, osiągnięciami sportowymi, artystycznymi, trafiły nagrody książkowe oraz inne cenne nagrody rzeczowe.
W tym roku szkolnym nagroda główna –laptop- ufundowana przez Rodzinną Firmę Wędliniarską pana Dariusza Moczarskiego za wybitne wyniki w nauce i szczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne trafiła do Dawida Kosmali. Nagrodę wręczyła pani Joanna Pietrzak.
Uwieńczeniem uroczystości były pamiątkowe fotografie i wpisy do kroniki szkoły. Absolwentom życzymy powodzenia i sukcesów na kolejnym etapie edukacyjnym.