„Otrzęsiny” gimnazjalistów

             11 października 2016 r. uczniowie I klasy gimnazjum zostali przywitani z dużą dozą niepewności i strachu. Czekały ich bowiem „Otrzęsiny”, dzięki którym stali się „pełnoprawnymi członkami braci gimnazjalnej”. Jednak zanim to nastąpiło, wszyscy pierwszoklasiści musieli wykazać się wieloma różnymi umiejętnościami w „konkurencjach” przygotowanych dla nich przez starsze koleżanki i kolegów – uczniów klasy III. W humorystyczny sposób sprawdzano: szybkość, wiedzę, mądrość, zmysł orientacji,  zdolności malarskie, taneczne, kulinarne i kreatywność.

            „Pierwszaki” zostały przywitane napojami pełnymi witamin, które dostarczyły im siły potrzebnej do dalszych wyzwań. W pierwszej i drugiej „konkurencji” została sprawdzona wiedza ogólna na temat szkoły i nauczycieli. W następnej części programu „kociaki” wykazały się umiejętnościami kulinarnymi oraz plastycznymi, czego efektem były oryginalne „gimburgery” i portrety pani wychowawczyni. Nie mogło zabraknąć zabaw utrzymanych w klimacie sportowego ducha; konkurencje „taniec z miotłą” oraz „pij mleko, będziesz wielki” przyniosły niespodziewany entuzjazm ze strony widowni.

           Na zakończenie „zabawy”, po złożeniu uroczystej, choć humorystycznej przysięgi, pierwszoklasiści zostali oficjalnie przyjęci przez p. wicedyrektor Agnieszkę Kotarską do braci gimnazjalnej Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Aleksandrii i otrzymali od starszych kolegów pamiątkowe dyplomy. Oficjalną „nominację” na wychowawcę klasy I otrzymała także pani Karina Bekus.

Oliwia Chłąd, Dawid Kosmala