Dzień Patrona

             13 października, jak co roku, świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. Jest to dla całej społeczności szkolnej dzień wyjątkowy, od kiedy szkoła zyskała imię Jana Kochanowskiego. Naszym celem było, by aktywnie w nim uczestniczyli wszyscy uczniowie, i tak też się stało. W czasie uroczystości uczniowie klasy II gimnazjum zaprezentowali montaż słowno – muzyczny, ukazujący bogaty dorobek literacki poety z Czarnolasu. Aby przybliżyć uczniom życie i twórczość Jana Kochanowskiego, uczennice gimnazjum przygotowały prezentację multimedialną. Wykorzystaliśmy też talenty plastyczne uczniów, którzy wykonali klasowe portrety poety. Wielu radosnych chwil dostarczył zebranym konkurs na najciekawszy strój Jana z Czarnolasu. Prezentowali się w nim uczniowie wszystkich klas, a zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych zostali nagrodzeni upominkami. Idąc z duchem czasu, wykorzystaliśmy tez w trakcie obchodów Dnia Patrona nowoczesne technologie. Dwa tygodnie przed planowaną imprezą uczniowie klas VI – III gimnazjum, korzystając z kodów QR, logowali się do Tricidera. Jest to narzędzie do interakcji, pozwalające umieszczać pomysły uczniów na zadane pytanie lub rozwiązanie problemu. Pytanie skierowane do uczniów brzmiało „Jakie masz pomysły na obchody Dnia Patrona w naszej szkole?”. Uczestnicy „ankiety” mogli komentować zamieszczone pomysły oraz głosować na ich zdaniem najciekawsze. Pomysły uczniów na obchody Dnia Patrona weźmiemy pod uwagę, przygotowując uroczystość w kolejnym roku.

Joanna Lewandowska