Spotkanie autorskie z panią Romualdą Szwyngel

         7 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z panią Romualdą Szwyngel – autorką książki „Powiedz Ameryce”.   Roma Szwyngel to mieszkanka Hutek, pracowała w szkole w Rększowicach, Łaźcu i Gimnazjum w Konopiskach, ucząc historii. Obecnie jest na emeryturze i oddaje się swoim pasjom – pisze książki, odnawia obrazy.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV i VI oraz gimnazjum. Uczestnicy spotkania uważnie słuchali opowieści pani Szwyngel nt: książki, historii jej powstania. Interesowali się również sytuacją panującą w naszym kraju, o której traktuje  książka. Po krótkim wystąpieniu autorki uczniowie zadawali pytania dotyczące książki, jej autorki i sytuacji politycznej panującej  w naszym państwie w tamtych, trudnych czasach. Interesowali się również tym, czy będzie kolejna książka.

            Pani Romualda zakończyła spotkanie wręczając Panu Dyrektorowi podpisane książki, które można wypożyczać w bibliotece szkolnej.

Katarzyna Kisiela