Szkolny Konkurs Recytatorski

            15 marca 2017r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Jury w składzie: Beata Nowak, Katarzyna Kisiela, Sylwia Herman, po wysłuchaniu dziesięciorga recytatorów,  wytypowało w każdej kategorii wiekowej uczniów, którzy będą 31 marca reprezentować Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Jana Kochanowskiego w Aleksandrii podczas XXIX Gminnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” . W szkolnych eliminacjach zaprezentowali się: Klaudia Binek (kl. IIa), Wiktoria Herman (kl. IIa), Martyna Psonka (kl. II b), Maja Makowska (kl. III), Emilia Ankowska (kl. V), Dawid Binek (kl. V), Mikołaj Wolański (kl. VI), Łucja Banaszewska (kl. I gimnazjum), Wiktoria Nocoń (kl. II gimnazjum).  Jury oceniało młodych wykonawców według następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa i ogólny wyraz artystyczny, by wytypować do uczestnictwa w XXIX Gminnych Spotkań Młodych Recytatorów „Wrażliwość na słowa” po dwóch reprezentantów z każdej kategorii wiekowej:

klasy I – III szkoły podstawowej: Klaudia Binek, Wiktoria Herman,

klasy IV – VI szkoły podstawowej: Emilia Ankowska, Dawid Binek,

klasy I – III gimnazjum: Łucja Banaszewska, Wiktoria Nocoń.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na kolejnym etapie rywalizacji.

Sylwia Herman