„Znajdź mnie i kiedyś odwiedź” – spotkanie z pisarzem Zbigniewem Kołbą

       W czwartek 2 marca gościł w naszej szkole pisarz, pan Zbigniew Kołba, autor książki dla dzieci „Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”. Spotkanie zorganizowała dla nas Pani Iwona Polak z Biblioteki Publicznej w Aleksandrii, a  wzięli w nim udział najmłodsi uczniowie szkoły podstawowej oraz dzieci z oddziału zerowego naszego przedszkola.

„Znajdź mnie i kiedyś odwiedź”, to książka, która uczy poprzez zabawę. Czytając ją poznamy chłopca Piotrusia, jego wakacyjne przygody, ale nie tylko… W książce mali czytelnicy znajdą mapy i opis ciekawych nazw miejscowości, takich jak: Jeże, Kokoszka, Łabędzie, Rogi, Bąki, Mrówki, Misie, Kozy. Do najciekawszych miejsc dołączone są zdjęcia. Książka podpowiada, jak poprzez zabawę polubić kontakt z mapą oraz jak się uczyć, żeby się nauczyć.

Pisarz opowiedział wiele anegdot, zwrócił uwagę uczestników spotkania m.in. na to, jaką rolę w życiu człowieka odgrywa sen, mycie rąk, czytanie książek, zdobywanie wiedzy. Nawiązał także do motta książki „Uczymy się dla siebie, a najbliższym sprawiamy radość tym, co umiemy.” Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana Zbigniewa, z ochotą odpowiadały na pytania i same je zadawały. Po spotkaniu uczestnicy spotkania mogli zakupić książkę, którą prezentował pisarz i otrzymać autograf z dedykacją.

GALERIA ZDJĘĆ

Magdalena Klecha