POWIATOWY KONKURS O UNII EUROPEJSKIEJ „ POZDROWIENIA Z EUROPY”

            W maju, jak co roku,  Zespół Szkolno- Przedszkolny w Hutkach zorganizował konkurs o tematyce europejskiej. Tym razem nie był to jednak konkurs sprawdzający wiedzę o Unii Europejskiej. Jego organizatorzy postanowili nadać rywalizacji bardziej artystyczny charakter i skierowali go do uczniów uzdolnionych plastycznie. Zadaniem gimnazjalistów było, zgodnie z tematem konkursu –  „Pozdrowienia z Europy”, przygotowanie, dowolną techniką, pocztówki  przedstawiającej zabytek znajdujący się w jednym z krajów członkowskich Unii Europejskiej. Reprezentantkami gimnazjum       w Aleksandrii były uczennice klasy trzeciej.

Justyna  Łuszczyńska zobrazowała polski zabytek –  Zamek w Mosznej, za co została nagrodzona I miejscem.  Natomiast jej koleżanka z  klasy Oliwia Chłąd  za kartkę prezentującą londyński Big Ben otrzymała II miejsce. Gratulujemy!