Happening europejski w ZS-P w Aleksandrii

          Ostatniego dnia maja  uczniowie Zespołu  Szkolno-Przedszkolnego w Aleksandrii  uczestniczyli  w happeningu europejskim, który przygotowany został przez uczennice gimnazjum w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Nadrzędnym celem imprezy była oczywiście dobra zabawa, ale przy jej okazji udało się również zrealizować cele edukacyjne. Dla wszystkich uczniów szkoły opracowane zostały quizy, rozsypanki literowe, puzzle, pytania opierające się na materiałach obrazkowych  (słynne postaci, tradycyjne potrawy, zabytki), odnoszące się do wiedzy kulturoznawczej o państwach  Unii Europejskiej. Nie zabrakło także pracy z  mapą, z pomocy której mogli skorzystać  najmłodsi uczestnicy zabawy. Konkursy były dostosowane do grup wiekowych, stąd na szkolnym korytarzu  umieszczono trzy stanowiska, odpowiednio do każdego etapu edukacyjnego, a wysiłek intelektualny chętnych do rozwiązywania zadań uczniów nagradzany był drobnym słodkim upominkiem. Dla tych, którzy stawiali przede wszystkim na dobrą zabawę i podczas przerw nie mieli ochoty zmuszać się do myślenia gimnazjalistki przygotowały kącik fotograficzny. Przed przystąpieniem jednak  do  robienia zdjęć, których tło stanowiły  kolory Unii Europejskiej oraz  polskie barwy narodowe, należało poddać się malowaniu twarzy, a następnie skorzystać z  żółto – granatowych gadżetów  wykonanych  własnoręcznie przez uczestniczki projektu. Wedle uznania można było postawić na skromną „stylizację” i wykorzystać jeden  dodatek, ale byli  i tacy, którzy, stawiając na przepych, zakładali na siebie więcej  gadżetów, świetnie się przy tym bawiąc.  Efektem sesji   na „szkolnej  ściance” stały się zabawne, wesołe  i bardzo europejskie zdjęcia.  Tłem muzycznym całej imprezy były przeboje śpiewane w  językach krajów Unii Europejskiej, a w miejscu happeningu można było także zobaczyć wystawę „ Unia Europejska w pigułce”, prezentującą najważniejsze informacje dotyczące instytucji unijnych oraz krajów do niej należących.

GALERIA ZDJĘĆ

Karina Bekus