Rajd rowerowy do Kaliny

          Dwudziestego szóstego maja klasa szósta uczestniczyła w rajdzie rowerowym. Najpierw trzeba było dojechać do ośrodka w Kalinie, gdzie razem z przewodnikiem ruszyliśmy w dalszą drogę. Najpierw oglądaliśmy ogromny okaz sosny, która z racji swych dużych rozmiarów stała się pomnikiem przyrody. Podobno, zanim została zniszczona przez piorun, wyrastała ponad cały las. Następną atrakcją były dziki w zagrodzie Boronów. Mieliśmy okazję na własne oczy zobaczyć młode tych pięknych, polskich zwierząt. Potem wróciliśmy od ośrodka i po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły. Łącznie pokonaliśmy około 20 kilometrów, i właściwie przez całą drogę mogliśmy podziwiać lasy, łąki i pola. Mimo kilku upadków i drobnych kolizji, wycieczkę można uznać za wyjątkowo udaną.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Wiktoria Mańka – uczennica klasy szóstej