Tropem wrocławskich krasnali …

          20 czerwca, w ostatnim tygodniu nauki roku szkolnego 2016/17 uczniowie naszej szkoły udali się na edukacyjną wycieczkę do Wrocławia, podczas  której  realizowali treści programowe zarówno z przyrody, jak i historii. Pierwszym obiektem zwiedzania było Afrykarium, unikatowy na skalę światową kompleks przedstawiający różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Kontynentu. Mnogość gatunków roślin i zwierząt w nim się znajdujących zachwyciła nawet tych, którzy mieli już możliwość wcześniej w nim przebywać. Po trzygodzinnym spacerze w atmosferze afrykańskich tropików z nieukrywaną radością weszliśmy na pokład statku i drogą wodną dotarliśmy do centrum Wrocławia. Tutaj, zgodnie z programem wycieczki,  najbliższą godzinę spędziliśmy w Muzeum Sztuki, które eksponuje cykloramiczny obraz Bitwa pod Racławicami namalowany w latach 1893–1894 przez zespół malarzy pod kierunkiem Jana Styki i Wojciecha Kossaka. Obraz olejny przedstawia bitwę pod Racławicami, jeden z epizodów insurekcji kościuszkowskiej- zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi.   Kolejnym celem naszej wędrówki  było wrocławskie Stare Miasto, z jego piękną,  historyczną zabudową oraz nazywany oazą piękna i spokoju w sercu wielkiego miasta- ogród botaniczny – „żywe muzeum”, a zarazem ośrodek naukowy i dydaktyczny oraz ulubione miejsce wypoczynku wrocławian. Przez cały czas  naszego wielogodzinnego spaceru po Wrocławiu towarzyszyło nam afrykańskie powietrze, mimo którego jednak dzielnie maszerowaliśmy za naszą panią przewodnik, słuchając ciekawostek o zwiedzanym przez nas mieście, poznając jego barwną historię oraz szukając tytułowych, ukrywających się w uliczkach i zaułkach legendarnych  krasnali.

GALERIA ZDJĘĆ

Karina Bekus