Wycieczka do „Owczarkowej Zagrody”

             Dnia 28. 09. 2017 roku nasze Przedszkolaki wraz z opiekunami odwiedziły niezwykle atrakcyjne miejsce, którym była „Owczarkowa Zagroda” w miejscowości Wąsosz. Gospodarstwo znajduje się w otoczeniu lasów i łąk, panuje tam nieoceniona cisza i spokój. Dzieci miały okazję zobaczyć w jaki sposób można zrobić wiejski makaron. Wzięły udział w bardzo ciekawych warsztatach, gdzie własnymi rączkami wyrabiały ciasto co sprawiło im niezwykłą frajdę. Kolejnym punktem naszej wyprawy był poczęstunek w klimatycznej altanie na świeżym powietrzu. Następnie Przedszkolaki udały się na spacer dookoła gospodarstwa, gdzie poznały różne zwierzęta tam mieszkające min: alpaki, sarenki, daniele, owce, kozy, pawie, bażanty i wiele innych.. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy się nimi opiekować, jak je karmić oraz jakie prace wykonuje się w gospodarstwie. Na zakończenie wszyscy udali się na plac zabaw, szaleństwom na zjeżdżalniach nie było końca. Każde dziecko wróciło do przedszkola bogatsze o nowe doświadczenia, pełne niezapomnianych wrażeń i z uśmiechem na twarzy. Mamy nadzieję, że za jakiś czas również uda nam się odwiedzić Owczarkową Zagrodę.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska