Andrzejkowy wieczór wróżb

            Pierwotnie Andrzejki różniły się od tego, czym są dziś. Na początku było to przede wszystkim święto niezamężnych kobiet. Wróżki przepowiadały im wówczas, czy wyjdą za mąż, czy może będzie im pisany los staropanieństwa. Wynik traktowano poważnie, nie tak jak dziś.

              30 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka andrzejkowa. Uczniowie mogli zatańczyć przy rytmach popularnej muzyki, a następnie skorzystać ze szkolnych wróżb. W sali wróżbitów znajdowało się kilka stanowisk, przy których można było dowiedzieć się czegoś na temat swojej przyszłości.  Wszystkie wróżby miały charakter humorystyczny i były zorganizowane w celach rozrywkowych.

                 Zabawa odbyła się w miłej atmosferze i wszystkim przypadła do gustu.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Uczennice klasy 7 –  Kaja Ledwoń, Natalia Wilk