Zakończenie projektu eTwinning „My city, your city, our cities”

            Po kilku miesiącach intensywnej pracy nad projektem eTwinning „My city, your cuty, our cities” nadszedł czas na krótkie podsumowanie. Celem projektu było przedstawienie swojej miejscowości w postaci różnych form. Podczas trwania projektu na bieżąco utrzymywaliśmy kontakt z partnerami, wymieniając się pomysłami, koordynując kolejne prace, ewaluując projekt na bieżąco. Wiele się nauczyliśmy, przede wszystkim współpracy, pracy w grupach, odpowiedzialności za powierzone zadania, nagrywając materiał do e-book’ów podszkoliliśmy nasz angielski.

           Udało nam się stworzyć wiele ciekawych prac – powstały prezentacje, filmy, uwiarygodniliśmy prace zdjęciami. Powstała mapa Europy z zaznaczonymi państwami naszych partnerów,

mapa Aleksandrii z zaznaczoną szkołą w Google Maps, dwa e-booki, z czego jedna powstała we współpracy ze szkołą w Hiszpanii:

https://www.storyjumper.com/book/index/45115896

https://www.storyjumper.com/book/index/46239406

Możesz je teraz przeczytać i odsłuchać.

Prezentujemy też pracę zamieszczoną na Twinspace:

https://www.genial.ly/5a08865e9cc82f24f8419710/etwinning-project-my-city-your-city-our-cities

Ukryliśmy też wiadomość dla naszych partnerów w postaci kodu QR:

Kod został odczytany, a na zadane pytanie otrzymaliśmy odpowiedź.

Utworzyliśmy też logo projektu:

Oprócz tego, powstały galerie zdjęć:

 

Już teraz pracujemy nad kolejnym projektem, tym razem o tematyce świątecznej. Dzięki niemu przedstawimy polskie zwyczaje świąteczne, pokażemy jak przygotowujemy się do Świąt i mamy szansę poznać zwyczaje naszych partnerów, pochodzących z Hiszpanii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Włoch, Ukrainy, Chorwacji i Czech. Współpraca z partnerami z tak wielu krajów pozwala nam poznać ich kulturę, nauczyć się tolerancji i pokazać, że mimo iż jesteśmy tak różni, jesteśmy podobni.

 

A to padlet, na którym zamieściliśmy nasze ostatnie zdjęcia z dekoracji świątecznych pierniczków.

https://padlet.com/joasia_lewandowska/xhtxihfd5y98

 

                                                                                                          Joanna Lewandowska