PAPAGENO – OPERA ENTER – SPEKTAKL WIZYTA W TEATRZE WARSZAWSKIEJ OPERY KAMERALNEJ

        30 stycznia 2018 r. uczniowie klas:  piątej, szóstej i siódmej z naszej szkoły  mieli niepowtarzalną okazję odwiedzenia Warszawy i poznania jej jako wielkiego ośrodka kultury i nauki.  Wyjazd odbył się w ramach projektu pt. „Z Kulturą na Ty” Fundacji „PZU z Kulturą”, realizowanego przez stowarzyszenie Miłośników Gminy Konopiska „ TIIS” w Aleksandrii.  Uczniowie najpierw udali się do  Teatru  Warszawskiej  Opery Kameralnej, gdzie wzięli udział  w warsztatach, a następnie obejrzeli  spektakl  oparty na słynnej operze Wolfganga Amadeusza Mozarta „Czarodziejski flet”. Śpiewacy, muzycy, narratorzy i pedagodzy teatru przygotowali  wspaniałą zabawę, podczas której uczestnicy mogli  wyjść  z roli biernego widza, zaangażować  się w twórcze działania, zadawać  pytania i dyskutować. Zarówno warsztaty, jak i sam spektakl poruszał  ważne zagadnienia nurtujące dzieci i młodzież takie jak: umiejętność podejmowania wyzwań życiowych i dokonywanie właściwych wyborów oraz otwarcie się na drugiego człowieka.

         Po operze uczniowie udali się na obiad  do restauracji  Wiem Bistro, mieszczącej  się na terenie Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Dalsza część wycieczki  miała na celu pokazanie uczniom praktycznego aspektu zdobywanej wiedzy z zakresu tematyki matematyczno – przyrodniczej, podniesienie motywacji do pogłębiania wiedzy, kompetencji i umiejętności. Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to unikalna w skali kraju przestrzeń, która inspiruje do obserwacji, doświadczania, zadawania pytań i poszukiwania odpowiedzi. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mogli się również przekonać, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i jednocześnie się bawić.  Po kilku godzinach spędzonych w Centrum Nauki, w drodze powrotnej, uczniowie dzielili się swoimi doświadczeniami, wspominając najciekawsze miejsca, eksponaty i zabawy edukacyjne, które mieli okazję zobaczyć i przetestować. Dopełnieniem wycieczki była kolacja w barze Mc Donald’s.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                     Longina  Jeziorska