Konkurs recytatorski

            13 marca w naszej szkole odbył się wewnątrzszkolny konkurs recytatorski. Celem konkursu było wyłonienie najpiękniej recytujących uczniów, którzy swoje umiejętności prezentowali recytując fragment prozy  oraz utwór poetycki. Jury, oceniając prezentację uczniów, brało pod uwagę :dobór repertuaru, kulturę słowa, interpretację tekstu i ogólny wyraz artystyczny.

Komisja konkursowa stanęła przed nie lada trudnym zadaniem, ponieważ spośród uczestników należało wyłonić tylko po dwie „perełki” recytujące najpiękniej w swojej kategorii wiekowej.

W kl.I –III: do dalszego etapu konkursu recytatorskiego zakwalifikowały się następujące uczennice:

                     Klaudia Binek kl. III a

                    Wiktoria Herman kl. III a

W kl.IV – VI

                     Maja Makowska kl. IV

                     Emilia  Ankowska kl. VI

W KL.VII i I – III Gmnazjum

                     Wiktoria Mańka kl. VII

                     Wiktoria Nocoń kl. III G

Wszyscy uczestnicy szkolnego konkursu recytatorskiego zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkimi upominkami. Kolejnym etapem będą eliminacje gminne w ramach XXX Gminnych Spotkań z Poezją i Prozą Wrażliwość na słowa, które odbędą się 22 marca 2018 r. o godz.9.00 w hali sportowej w Konopiskach.  Trzymamy kciuki i życzymy: POWODZENIA.

Beata Nowak