Sukces naszej uczennicy w Małej Olimpiadzie Matematycznej

           18 kwietnia 2018r. uczennice klas III szkoły podstawowej im. J.Kochanowskiego w Aleksandrii – J. Jabłońska, A. Tomaka i Martyna Psonka, reprezentowały naszą szkołę w  Małej Olimpiadzie Matematycznej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr im. Ks. Stanisława Konarskiego w Częstochowie pod  honorowym patronatem Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach. Przez godzinę 60 uczniów klas trzecich z powiatu częstochowskiego rozwiązywało zadania matematyczne. Po tym ciężkim wysiłku intelektualnym wszyscy uczestnicy przebrali się w stroje gimnastyczne i zebrali się na hali sportowej, gdzie wzięli udział w zawodach i konkurencjach sportowych, po czym zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. Wreszcie nadszedł najbardziej wyczekiwany przez wszystkich moment, czyli ogłoszenie wyników,  wręczenie dyplomów i nagród. Zaszczytne III miejsce zajęła uczennica naszej szkoły Martynka Psonka. Dziękujemy uczestniczkom za udział w olimpiadzie, a Martynce gratulujemy sukcesu.

GALERIA ZDJĘĆ

Longina  Jeziorska