Nieperfekcyjny Kopciuszek według czwartoklasistów

       Uczniowie klasy IV, pracując metodą projektu, opracowali i zaprezentowali na lekcji języka polskiego humorystyczną wersję Kopciuszka Wandy Chotomskiej. Poszczególne grupy przygotowały wyjątkowe rekwizyty, kostiumy, a także elementy muzyczne, które znacznie uatrakcyjniły inscenizacje.

         Ta wersja Kopciuszka wydała się uczniom szczególnie bliska, dlatego że czyni z baśniowej bohaterki istotę zwyczajną, daleką od perfekcji, na co wyraźnie wskazuje morał opowiedzianej przez Chotomską historii:

„Nie pomoże dobra wróżka,
Gdy u panny brudna nóżka!”.

     Dokonując inscenizacji „Kopciuszka”, czwartoklasiści wykazali się pracowitością, odwagą sceniczną i kreatywnością, co zaowocowało niezwykle udanymi prezentacjami artystycznymi.

GALERIA ZDJĘĆ

Sylwia Herman