Międzynarodowy Dzień Ziemi

            Międzynarodowy Dzień Ziemi to jedno z najważniejszych świąt obchodzonych na całym świecie. Ma ono na celu uświadomienie wszystkim ludziom problemów związanych z ekologią. Nasze przedszkole również pamiętało o upamiętnieniu tego dnia. Wszystkie grupy przedszkolne w zielonych strojach, 26 kwietnia rozpoczęły świętowanie od samodzielnego przygotowania zdrowych kanapek. Po śniadaniu udaliśmy się do tematycznie udekorowanej sali (z wyeksponowanym lasem) i rozmawialiśmy o tym jak dbać o naszą planetę Ziemię aby była piękna i czysta. Dzieci rozwiązywały ekologiczne zagadki, segregowały obrazki i włączały się w dyskusję na temat dbania o środowisko. Wspólnie odśpiewaliśmy piosenkę „Ziemia, wyspa zielona” . Przedszkolaki dowiedziały się jak należy segregować odpady po czym wysprzątały zaśmiecony las. Nagrodą za prawidłowo wykonane zadanie  było otrzymanie odznaki przyjaciela przyrody. Pod koniec spotkania z transparentami wyruszyliśmy na szkolne boisko głosząc hasła: Szanuj zieleń! Dbaj o przyrodę! Nie śmieć! itp. Dzieci wzięły udział również w porządkowaniu terenu szkoły. Po powrocie do sal, każdy przedszkolak otrzymał kolorowankę kuli ziemskiej.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                                                                             Monika Fabiszewska