Wycieczka do Muzeum Chleba w Radzionkowie

        W piękny środowy poranek 23 maja przedszkolaki wraz z opiekunami udały się na całodniową wycieczkę do Muzeum Chleba w Radzionkowie. Celem naszej wyprawy było poznanie historii wypieku chleba i uświadomienie naszym najmłodszym, że spośród najróżniejszych wypieków nasz polski, tradycyjny chleb nie ma sobie równego. Gdy zajechaliśmy na miejsce wyruszyliśmy w stronę Muzeum gdzie na początku oglądaliśmy 20- minutowy film pt. „Chleb”. Następnie rozpoczęliśmy wielkie zwiedzanie. Dzieci pod kierunkiem Pani przewodnik miały okazję  pozyskać ważne informacje na temat zgromadzonych eksponatów zbieranych przez wiele lat (pocztówek, gazet, narzędzi, zabawek, maszyn i innych). Jedną z najciekawszych atrakcji było zwiedzanie dawnej klasy szkolnej oraz kuchni z minionego wieku. Ponadto dzieci własnoręcznie uformowały pieczywo co uatrakcyjniło zwiedzanie i przybliżyło pracę piekarzy. Po zakończeniu spotkania wszyscy udaliśmy się na wspólny posiłek na którym nie zabrakło upieczonych warkoczyków wykonanych wcześniej przez maluchy. Po krótkim odpoczynku przedszkolaki bawiły się na atrakcyjnym placu zabaw. Bogatsi o nowe doświadczenia i cenną wiedzę, pełni niezapomnianych wrażeń szczęśliwie powróciliśmy do naszego przedszkola.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                                    Monika Fabiszewska