Integracyjny Dzień Dziecka

        4 czerwca w ramach projektu” Bezpieczna plus” odbył się  Integracyjny Dzień Dziecka. Na imprezę tę zaprosiliśmy oprócz przedszkolaków i uczniów naszej szkoły niepełnosprawne dzieci i młodzież z terenu naszej gminy.

         Pogoda dopisała i wszystkie atrakcje przygotowywaliśmy na Orliku. Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych, a były to: rzuty do kosza,  strzały na bramkę, rzuty do celu i na odległość, wyścigi oraz  plenerowe konkurencje zabawowe. Za udział każdy uczestnik otrzymywał słodką nagrodę w postaci cukierków. Dla wszystkich najmłodszych dzieci uczennice szkoły zrobiły zwierzątka z baloników.

           Po zmaganiach  sportowych odbyła się część artystyczna. Były to występy  naszych pomponiarek ze szkoły podstawowej oraz  przygotowane przez uczniów gimnazjum  kabarety, które zapewniły wszystkim dużo zabawy.

           Także w tym roku swoje umiejętności taneczne i wokalne zaprezentowali nam  zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia Prmeteus. Swoim śpiewem umilali nam czas i porwali do tańca również publiczność. Po wyczerpującym współzawodnictwie wszyscy udali się na zasłużony poczęstunek i odpoczynek.

          Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali medale oraz upominki ufundowane przez gminę Konopiska, które wręczali: sekretarz gminy pani Barbara Ankowska- Lis i pan Waldemar Trószyński prezes Stowarzyszenia  Prometeus.
Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Twarze uczniów i zaproszonych gości były roześmiane. Fantastycznie dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.  Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólne dzielenie radości. Oby takich inicjatyw było jak najwięcej. Do zobaczenia w przyszłym roku.

GALERIA ZDJĘĆ  

Ilona Marczak