Na wesoło, ale z przesłaniem…

       Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy piątej zmierzyli się z trudnym wyzwaniem, jakim była inscenizacja bajki filozoficznej Michela Piquemala. Na humorystyczny wydźwięk większości prezentacji miały wpływ przede wszystkim użyte przez uczniów rekwizyty. Nie przesłoniły one jednak głębokiego przesłania bajki, które zawierało się w ostatnich zdaniach opracowywanego tekstu: ”Drogi synu, jak słyszałeś, cokolwiek w życiu zrobisz, ludzie zawsze będą mieli ci coś do zarzucenia. Dlatego nie wolno przejmować się ich zdaniem: rób to, co wydaję ci się słuszne i idź swoją własną drogą.”

       Doskonale przyswojone przez piątoklasistów role, a także ciekawe elementy scenografii scenicznej, kostiumy i rekwizyty wpłynęły na wysoką ocenę prezentacji.

GALERIA ZDJĘĆ

Sylwia Herman