WARSZTATY ŻYWIENIOWE Z PANIĄ DIETETYK

       17.10.18r. uczniowie klasy V mieli ogromną przyjemność spotkać się na warsztatach żywieniowych z panią dietetyk Aleksandrą Kulasiewicz. Uczniowie uczestniczyli w spotkaniu, które zostało zorganizowane w ramach projektu Healthy English, realizowanego dzięki programowi English Teaching. Ponieważ projekt zakłada poszerzanie wiedzy uczniów w zakresie zdrowego odżywiania i stylu życia, pani dietetyk przygotowała dla uczniów prezentację na temat wartości odżywczych produktów, piramidy żywieniowej oraz ważnych aspektów zdrowego stylu życia, odwołując się przy tym do upodobań i doświadczeń dzieci. Oprócz prezentacji i ciekawych rozmów na temat zdrowego stylu życia, pani dietetyk przygotowała dla nich konkurencje praktyczne. Uczniowie podzieleni na dwie grupy konkurowali ze sobą, przygotowując trzy główne posiłki z wydrukowanych obrazków oraz odpowiadając na pytania. Dzięki temu spotkaniu uczniowie dowiedzieli się między innymi, jaka jest różnica między dobrymi i niewskazanymi słodyczami, produktami z białej oraz ciemnej mąki, oraz dlaczego aktywność fizyczna jest podstawą piramidy żywieniowej. Na koniec wyposażyła nas w komplet przepisów na zdrowe posiłki, z których mamy zamiar skorzystać już na najbliższych zajęciach projektowych, robiąc pyszny i zdrowy deser jogurtowo – owocowy. Serdecznie dziękujemy pani Aleksandrze Kulasiewicz, która w ciekawy i profesjonalny sposób przybliżyła dzieciom tematykę zdrowego stylu życia.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                  Koordynator projektu – Joanna Lewandowska