Szachy

              24 października 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie odbył się II etap  turnieju szachowego w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Igrzysk Dzieci. W zawodach startowały czteroosobowe zespołu ze szkół powiatu częstochowskiego, kłobuckiego i z Częstochowy. Szachiści walczyli na czterech szachownicach. Po zaciętej walce,  w sportowej atmosferze , w kategorii młodzieży zwyciężyła drużyna ze Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Z Herberta STO w Częstochowie zdobywając 14 punktów, a w kategorii dzieci – Katolicka Szkoła Podstawowa z Częstochowy z 11 punktami. Drużyna reprezentująca naszą szkołę zdobyła 10 punktów i zajęła III miejsce. W tym turnieju swoje partie rozgrywali: Dawid Binek, Mikołaj Wolański, Adrian Wróż i Natalia Wilk. Najwięcej punktów zdobył Mikołaj – 6 punktów.

        W kategorii dzieci drużyna reprezentująca naszą szkołę zajęła V miejsce. Zespół w składzie: Szymon Maruszczyk, Michał Solecki, Kacper Świetliczny i Marianna Jaskólska zdobył 5 punktów. Żadna z naszych drużyn nie zakwalifikowała się do następnej rundy turnieju. Gratulujemy wspaniałej postawy naszych szachistów.

 

Małgorzata Jeziorowska