METRO

            14.12.2018 wybraliśmy się do kręgielni Metro, by po pierwsze wspólnie spędzić czas całą klasą, a po drugie w praktyce przećwiczyć zwroty potrzebne przy zamawianiu potraw. Do zadania przygotowywaliśmy się na zajęciach projektowych, poznając zwroty i nazwy potraw. Szczęśliwie dla nas, kręgielnia Metro zatrudnia osobę władająca językiem angielskim, która mogła nas profesjonalnie obsłużyć. Początkowo zamawianie po angielsku wydawało nam się dosyć stresujące, ale potem okazało się, że jesteśmy w stanie samodzielnie zamówić potrawy i napoje po angielsku i stres minął. Stwierdzamy, że było to bardzo motywujące doświadczenie, które pokazało, że znajomość języka angielskiego może być potrzebna w różnych życiowych sytuacjach (np. w restauracji), ale też, że my jesteśmy w stanie sprostać temu zadaniu. I to doświadczenie dodaje nam wiatru w żagle.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                       Uczniowie kl. V wraz z p. Joanną Lewandowską