Kompozycje kulinarne

Uczniowie szóstej kasy podjęli wyzwanie i wzięli udział w kulinarnej lekcji plastyki, która odzwierciedlała ich dotychczasową wiedzę na temat kompozycji. Tym razem zadaniem uczniów było przygotowanie dania, potrawy, które będzie nie tylko zdrowe, smaczne, ale również podane w sposób estetyczny i artystyczny. Wszyscy mogli poczuć się jak kucharze z popularnych programów, którzy w grupach mają określony czas na wykonanie swych potraw. W rezultacie mogliśmy podziwiać i smakować wiele rodzajów dań. Przygotowane kompozycje kulinarne zostały dodatkowo ocenione przez pana dyrektora, który nie omieszkał skosztować wszystkich potraw i zapytać o skład oraz inspiracje do ich zrobienia. Na koniec nastąpiła najbardziej oczekiwana chwila dla uczniów – wspólna degustacja. Mamy nadzieję, że tego typu lekcje prowadzone w naszej szkole, przyczynią się do rozwijania talentów kulinarnych oraz zachęcą uczniów do gotowania w gronie koleżeńskim, czy rodzinnym.

GALERIA ZDJĘĆ

Dariusz Herman