Dzień Bociana

4 kwietnia w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Bociana. Celem naszych zajęć było przekazanie Przedszkolakom najważniejszych informacji dotyczących życia tych niezwykłych ptaków. Dzieci dowiedziały się jak odżywiają się bociany, gdzie i z czego budują gniazda, kiedy odlatują do Afryki oraz kiedy do nas wracają. Chętnie rozwiązywały zagadki o ptakach, które podobnie jak bocian wylatują z Polski na zimę i wracają wiosną, układały także puzzle z bocianem. Pod koniec spotkania Przedszkolaki wspólnie wykonały bocianie gniazdo z przyniesionych wcześniej materiałów (patyków, siana, trawy). Ten wyjątkowy dzień był dla wszystkich dzieci cenną edukacyjną lekcją i  na pewno zapadnie im w pamięci.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                                                 Monika Fabiszewska