Wiktoria Mańka finalistką Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego.

26 lutego 2019 r. w RODN „WOM” w Częstochowie odbył się 3. etap – wojewódzki – Konkursu Przedmiotowego z Języka Polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego. Na wszystkich stopniach konkursu ocenie podlegało kilka obszarów: czytanie ze zrozumieniem różnych tekstów kultury, analiza i interpretacja utworów literackich oraz innych tekstów kultury z wykorzystaniem potrzebnej terminologii, wykorzystywanie podstawowej wiedzy o języku – znajomość pojęć oraz terminów służących opisywaniu języka i komunikowaniu się ludzi, tworzenie wypowiedzi pisemnej na określony temat, umiejętność samodzielnego docierania do informacji, dokonywania ich selekcji, syntezy oraz wartościowania oraz wykorzystywanie elementów retoryki do tworzenia wypowiedzi pisemnych.

Miło nam poinformować, że Wiktoria Mańka – uczennica klasy 8. w naszej szkole – powtórzyła ubiegłoroczny sukces i została finalistką tego konkursu. Na etapie wojewódzkim wykazała się nie tylko wysokim poziomem wiedzy i umiejętności z wyżej przywołanych obszarów, ale z powodzeniem zmierzyła się z niełatwymi tekstami lektur wymaganych na tym etapie konkursu – Córką czarownic Doroty Terakowskiej i Antygoną Sofoklesa.

Sylwia Herman