III miejsce dla Wiktorii Mańki

Z ogromną radością informujemy, że nasza uczennica Wiktoria Mańka wywalczyła III miejsce w finale VI Interdyscyplinarnego Konkursu wiedzy o wodzie „Woda = Życie” organizowanego przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego SA w Częstochowie w ramach obchodów Światowego Dnia Wody – 2019. Patronat honorowy pod konkursem objęli: Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Warszawie, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach, Pan Krzysztof Matyjaszczyk Prezydent Miasta Częstochowy i Pan Zbigniew Niesmaczny – Prezes Związku Komunalnego Gmin ds. Wodociągów i Kanalizacji w Częstochowie

 Konkurs składał się z dwóch części. W I etapie uczestnicy przygotowywali prezentację multimedialną na temat „Rola wody w funkcjonowaniu organizmów żywych”, a w II etapie rozwiązywali test wiedzy. Nasza uczennica wykazała się szeroką wiedzą o wodzie z zakresu nauk przyrodniczych, czyli biologii, chemii, geografii i fizyki. W czasie konkursu uczestnicy mieli okazję zwiedzić najstarsze ujęcie wody w Wierzchowisku oraz wysłuchać ciekawego wykładu o funkcjonowaniu sieci wodociągowej w naszym powiecie.

Gratulujemy Wiktorii i życzymy dalszych sukcesów!

GALERIA ZDJĘĆ

Agnieszka Kotarska