Integracyjny Dzień Dziecka

3 czerwca w naszej szkole odbył się Integracyjny Dzień Dziecka. Na imprezę zaprosiliśmy oprócz przedszkolaków i uczniów naszej placówki niepełnosprawne dzieci i młodzież z terenu naszej gminy. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Wójt Gminy Konopiska, Radny Powiatowy pan Mieczysław Chudzik, wiceprzewodnicząca gminy Konopiska pani Jadwiga Majdzik, radna gminy Konopiska pani Anna Świtek, prezes Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych Ruchowo Ich Rodzin i Przyjaciół pan Waldemar Trószyński oraz Kierownik GOPS pani Magdalena Badora.

Pogoda dopisała i wszystkie atrakcje przygotowywaliśmy na Orliku. Uczestnicy zmagali się w prostych konkurencjach sportowych. Za udział każdy uczestnik otrzymywał nagrodę. Jednak najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny. Dosłownie wszyscy: nauczyciele, uczniowie i goście próbowali swych sił w tej emocjonującej rywalizacji.

Po zmaganiach sportowych odbyła się część artystyczna. Były to występy wokalne uczniów naszej szkoły. Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali też zaproszeni goście, członkowie stowarzyszenia Prometeus porwali do tańca również publiczność. Dla wszystkich najmłodszych uczestników uczennice szkoły zrobiły zwierzątka z baloników. Po wyczerpującym współzawodnictwie wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek oraz poczęstunek ufundowany przez rodzinna firmę wędliniarską Aleksandria Sp.z o.o. Sp.k. sklep „Odido” oraz sklep „Iza”

Na zakończenie zaproszeni goście otrzymali medale oraz upominki ufundowane przez gminę Konopiska, które wręczał wójt gminy Konopiska pan Jerzy Żurek i dyrektor szkoły pan Paweł Bekus.

Dzień upłynął w miłej i przyjemnej atmosferze, w duchu zdrowej, sportowej rywalizacji. Twarze uczniów i zaproszonych gości były roześmiane. Fantastycznie dopisała pogoda oraz humory wszystkich uczestników.  Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom i ich opiekunom za przybycie i wspólne dzielenie radości. Do zobaczenia w przyszłym roku.

GALERIA ZDJĘĆ

Iwona Marczak