„Przedszkolaki w kuchni” – warsztaty kulinarne

16 września br. ruszyliśmy w przedszkolu z cyklem warsztatów kulinarnych pt. „Przedszkolaki w kuchni”, które będą się powtarzać co miesiąc. Podczas każdych warsztatów wszystkie przedszkolaki gromadzić się będą w szkolnej stołówce, by pod okiem kucharza oraz wychowawców samodzielnie lub przy niewielkim udziale osoby dorosłej, przygotowywać różne zdrowe posiłki. Proces przygotowywania posiłków odbywa się przy użyciu bezpiecznych przyborów. Na początek, korzystając z darów jesieni, zrobiliśmy sałatkę jarzynową. Ideą warsztatów, jest wdrażanie najmłodszych do propagowania zdrowych nawyków żywieniowych, zachęcanie do pomocy dorosłym w kuchni, ale także usamodzielnienie dzieci oraz budowanie w nich poczucia sprawstwa. Ostatnim etapem każdego spotkania „w kuchni” jest degustacja samodzielnie przygotowanych posiłków. Już za miesiąc kolejne zdrowe pyszności w wykonaniu najmłodszych!

GALERIA ZDJĘĆ

Aneta Pełka