Tydzień Patriotyczny

Od 4 do 8 listopada w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Tydzień Patriotyczny. Każdego dnia Przedszkolaki wzbogacały swoją wiedzę na temat Patriotyzmu i naszej Ojczyzny. Szczególną uwagę poświęciliśmy symbolom narodowym (godło, hymn Polski, flaga). Dzieci dowiedziały się co to jest Ojczyzna i co znaczy być prawdziwym Polką i Polakiem. Nasi mali patrioci tworzyli biało- czerwone flagi i godła różnymi technikami plastycznymi, układali puzzle i grali w patriotyczne memory. Przedszkolaki nauczyły się również pierwszej zwrotki oraz refrenu „Mazurka Dąbrowskiego”. W ostatni dzień Tygodnia Patriotycznego, dzieci przyszły ubrane do przedszkola w patriotycznych barwach. Oglądały film edukacyjny dotyczący obchodów święta  11 listopada i uczyły się piosenki pt. „Co to jest niepodległość”. Na koniec o godzinie 11:11 pięknie odśpiewały „Hymn Narodowy, po czym każdy z uczestników, otrzymał Dyplom Małego Polaka.

 Jesteśmy przekonani, że wiedza, którą dzieci zdobyły w ciągu ostatnich dni, zaszczepi w naszych Przedszkolakach miłość do naszej Ojczyzny.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska