DZIEŃ KREDKI

Powszechnie wiadomo , że kredki to pierwsze narzędzie twórcze, które trafia w ręce małych dzieci. Kredki wprowadzają w świat kolorów, wyobraźni , rozwijają sprawności manualne oraz dostarczają okazji do wspólnej zabawy.

25 listopada przedszkolaki świętowały Dzień Kredki. Ten wyjątkowy dzień rozpoczęliśmy od rozmowy na temat roli kredek w życiu  dzieci. Wykorzystaliśmy metodę burzy mózgów szukając odpowiedzi na pytanie- Co by było, gdyby świat był bez kolorów? Następnie dzieci układały obrazki z kredek według podanych wzorów, uczestniczyły w dwóch grupach w zabawach dydaktycznych oraz w zabawie ruchowej. Na zakończenie wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę pt. ,,Kolorowe kredki”, która długo jeszcze rozbrzmiewała w naszych salach przedszkolnych.

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                    Urszula Cierniak