Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

26 czerwca uczniowie ZSP w Aleksandrii zakończyli rok szkolny 2019/2020. Ze względu na obowiązujący reżim sanitarny, zakończenie miało charakter inny niż dotychczas. Uczniowie klas I – VII odbierali promocyjne świadectwa oraz nagrody z rąk wychowawców na placu przed szkołą, według ustalonego wcześniej harmonogramu. Jedynie pożegnanie tegorocznych absolwentów miało wymiar skromnego, ale pełnego emocji i wzruszeń, uroczystego wręczenia świadectw.

W części oficjalnej, po powitaniu gości, Dyrektor Paweł Bekus skierował słowa wdzięczności do wszystkich, którzy ciężko pracowali w tym roku szkolnym, zwłaszcza podczas ostatnich trzech miesięcy. Rodzicom podziękował za zaangażowanie i pomoc dzieciom w organizacji nauki oraz stworzenie odpowiednich warunków do zdobywania wiedzy na odległość, nauczycielom – za wysiłek, jaki włożyli w przekazywanie wiedzy oraz uczniom za mobilizację, odpowiedzialność i samodzielność, na jaką musieli się zdobyć podczas nauki w domu. W swoim wystąpieniu, p. Paweł Bekus podziękował również rodzicom klasy ósmej, za okazaną pomoc i wsparcie w trakcie ośmioletniej współpracy oraz wręczył pamiątkowe dyplomy i kubki.

Pan Dyrektor pogratulował tegorocznym absolwentom osiągnięcia świetnych wyników w nauce i wręczył, wraz z wychowawczynią klasy ósmej p. Lidią Bissinger, świadectwa ukończenia szkoły oraz nagrody dla uczniów wyróżniających się w nauce. Nie zbrakło też nagród rzeczowych dla tych, którzy reprezentowali szkołę w licznych zawodach sportowych.

Przyszedł również moment, budzący co roku wielkie emocje, na wręczenie, ufundowanego przez Zakłady Mięsne „Aleksandria”, komputera dla najlepszego ucznia. W tym roku, z rąk Pani Dyrektor Alicji Atłasik, nagroda powędrowała do Dawida Binka, świeżo upieczonego absolwenta kl. VIII, wyróżniającego się wysokimi wynikami w nauce oraz licznymi osiągnięciami szachowymi.

Na koniec uroczystości głos zabrali absolwenci, którzy złożyli podziękowanie rodzicom i nauczycielom za trud włożony w ich wychowanie i kształcenie, za wyrozumiałość i cierpliwość, za codzienny przykład jak być dobrym i mądrym człowiekiem. Wraz z życzeniami pięknych wakacji i zasłużonego odpoczynku ósmoklasiści zadedykowali wszystkim – piosenkę Roberta Jansona „Małe szczęścia”.

GALERIA ZDJĘĆ

Lidia Bissinger