„Warsztaty sensoplastyczne”

W roku szkolnym 2020-21 Przedszkolaki z grupy „Żabek„ oraz „Jeżyków” biorą udział w innowacji pedagogicznej „Warsztaty sensoplastyczne”. Autorkami innowacji są wychowawcy: Monika Fabiszewska oraz Aneta Pełka. Innowacja polega na comiesięcznym cyklu spotkań dzieci z nauczycielami, celem nabywania nowych doświadczeń z zakresu plastyki sensorycznej. Nasi podopieczni w trakcie warsztatów poznają nowe formy wyrazu i działań artystycznych, rozwiną samodzielność, kreatywność, motorykę małą i dużą i rozbudzą zmysły. W każdym miesiącu dzieci będą miały możliwość poznania nowej masy plastycznej. W warsztatach sensoplastycznych wykorzystywać będziemy gównie naturalne składniki, takie jak woda, mąki, sól, ryż, soda oczyszczona czy barwniki pozyskane z bibuły.

Październikowe warsztaty zaczęliśmy od łączenia składników w celu sporządzania masy solnej. Kolejnym etapem było zagniatanie, a ostatnim ekspresja artystyczna dziecka na masie. Przedszkolaki samodzielnie ulepiły kolorowe warzywa i owoce.

GALERIA ZDJĘĆ

 

                                                                                                           Monika Fabiszewska