#Szkoła Pamięta

Dnia 30 października klasa 2a oraz 2b uczestniczyły w pogadance na temat  lokalnych bohaterów naszej miejscowości. Dzieci dowiedziały się kim byli, czym zajmowali się Irena i Damazy Jeziorscy oraz czym była okupacja i jak wyglądało życie ludzi mieszkających w Aleksandrii podczas II wojny światowej.  Podtrzymując pamięć o osobach zasłużonych dla naszej lokalnej społeczności, biorąc udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej #Szkoła Pamięta, dzieci zapaliły znicze pod tablicą upamiętniającą Damazego Jeziorskiego – kierownika szkoły w Aleksandrii w latach 1936-1940. Ta lekcja historii wywołała wiele emocji i zapewne pozostanie w naszej pamięci na długo. 

GALERIA ZDJĘĆ

                                                                                            Aneta Blukacz