Lekcje historii w patriotycznym nastroju

Z okazji przypadającego 11 listopada Narodowego Święta Niepodległości uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w okolicznościowych lekcjach historii. Podczas zajęć, wykorzystując różnego rodzaju narzędzia, tworzyli oś czasu „ Polska droga do niepodległości”, uzupełniali mapę mentalną nazwiskami znanych Polaków oraz  rozwiązywali różnorodne quizy związane z tematyką patriotyczną  i niepodległościową. Podczas lekcji uczniowie rozpoznawali również polskie pieśni patriotyczne, oglądali i analizowali  etiudę „10 listopada 1918. Józef Piłsudski w Warszawie”, nie zabrakło również refleksji nad współczesnym patriotyzmem. Chętni czwartoklasiści postanowili uczcić rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości odświętnym strojem w biało- czerwonych barwach. 

Zapis fotograficzny zajęć znajduje się w poniższym linku: 

Lekcje historii w patriotycznym nastroju.

                                                                                                                                                   

                                                                                                                                                            Karina Bekus