Dzień Górnika w przedszkolu.

„Tam pod ziemią, w ciemnym chodniku 
wielu pracuje dzielnych górników. 

Ciężka to praca czarnego człowieka,
dzwonią kilofy, pot z czoła ścieka…”

W czwartek 3 grudnia w Przedszkolu w Aleksandrii obchodziliśmy Dzień Górnika. Była to najlepsza okazja do wzbogacenia wiedzy na temat jego ciężkiej pracy. W tym dniu dzieci były ubrane na czarno a ich głowy zdobiły wykonane wcześniej odświętne czapki. Nasi najmłodsi z uwagą słuchali historii na temat powstania węgla oraz aktywnie uczestniczyły w rozmowie na temat pracy oraz munduru galowego górnika. Wysłuchały także opowieści na temat dobrego ducha kopalni „Skarbnika” oraz patronki górników św. Barbary. Dzieciom najbardziej spodobały się  zabawy badawcze z wykorzystaniem węgla. Na koniec zarówno maluszki jak i starszaki wykonały wspaniałe prace plastyczne, które okazale zaprezentowały na tle tematycznie udekorowanej tablicy oraz obejrzały bajkę Bolek i Lolek pt: „Barbórka”.

Ten dzień był dla naszych podopiecznych ważną lekcją, która uświadomiła im jak ważna, niebezpieczna i trudna jest praca górnika.

Wszystkim Górnikom, pracownikom kopalni i  ich rodzinom oraz naszym Paniom Basiom życzymy dużo zdrowia, szczęścia oraz wszystkiego co najlepsze.

GALERIA ZDJĘĆ

Monika Fabiszewska