Nowi czytelnicy w szkolnej bibliotece

W ostatni piątek stycznia uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej, która była formą przygotowania do ich pierwszej wizyty w szkolnej bibliotece i co za tym idzie przyszłej aktywności czytelniczej. Pierwszoklasiści, po bezbłędnym wykonaniu przygotowanych dla nich i sprawdzających znajomość popularnych baśni i bajek zadań, poznali zasady korzystania z książek oraz zachowania w bibliotece, po czym złożyli ślubowanie włączające ich do  szkolnej, czytelniczej zbiorowości. Pamiątką ze spotkania, ale również zachętą do częstego odwiedzania biblioteki, były upominki przygotowane dla młodych czytelników. Oprócz dyplomów oraz zakładek do książek uczniowie otrzymali pakiety wydawnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „ Mała książka- wielki człowiek” i zawierających  publikację „Pierwsze abecadło”.  Spotkanie zakończyło się wizytą w bibliotece, w której uczniowie mieli możliwości po raz pierwszy skorzystać ze szkolnych zbiorów i wypożyczyć wybrane książeczki. Zachęcamy do czytania i zapraszamy do biblioteki.

Galeria zdjęć

Karina Bekus