Dzień wody w przedszkolu

22 marca dzieci w naszym przedszkolu obchodziły Światowy Dzień Wody. Z tej okazji wszyscy przyszli ubrani na kolor niebieski. Dzień wody jest to święto celebrowane corocznie na całym świecie w celu uświadomienia jak wielką rolę odgrywa woda w życiu każdego człowieka, zwierząt, roślin i jak duże zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

Przedszkolaki aktywnie włączyły się w obchody tego święta. Uważnie wysłuchały wielu ciekawostek na temat wody, poznały zbiorniki wodne, zaznajomiły się z utworem pt. „ Wywiad kropelki”, uczestniczyły w licznych zabawach i grach. Dzieci brały udział także w zabawie – „Burza mózgów” podając swoje przemyślenia na temat: „Woda jest potrzebna….”. Na podstawie zdobytych wiadomości starszaki  wykonały plakat – „Woda to życie” a maluchy pokolorowały kropelki wody.

W wyniku wspólnych przemyśleń i dyskusji dzieci doszły do wniosku, że woda warunkuje życie człowieka i nie da się jej niczym zastąpić. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że woda jest największym skarbem i każdy z nas powinien ją chronić .

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak