Konkurs Recytatorski „Wrażliwość na słowa”

Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły  przyjęli zaproszenie do uczestnictwa w  organizowanym przez Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie XXXII Spotkaniu z Poezją i Prozą  ,,Wrażliwość na słowa”. Ze względu na sporą ilość uczniów chętnych do wzięcia udziału w tym konkursie, zostały przeprowadzone eliminacje wstępne. Przesłuchania uczestników z klas I-III  odbyły się w naszej szkole 12 marca 2021 r.

Przystąpili do nich następujący uczniowie :

– z klasy I : Szymon Chmielarz,  Zuzanna Dziura , Natasza Winek, Zofia Ankowska,  Hanna   Kamińska, Marta Kulej i Nikola Dziwińska

– z klasy IIa:  Elena Fonfara, Julia Poleszczuk, Kamil Krzak i Natalia Miąskiewicz

– z klasy IIb : Hubert Ciuk

-z klasy III : Kaja Leśniczek,  Bartosz Kita i  Miłosz Kosin

Jury w składzie: Karina Bekus, Tatiana Nocoń oraz s. Ewelina Feliszek wytypowało troje kandydatów, którzy  reprezentowali naszą szkołę na szczeblu gminnym. Są to : Elena Fonfara, Hubert Ciuk i  Miłosz Kosin.

 

Przesłuchania uczestników drugiej i trzeciej  kategorii wiekowej odbyły się 16 marca w formule ON-LINE.  Przystąpili do nich;

– z klasy IV: Patrycja Herman i Nadia Kotarska

-z klasy VIa: Wiktoria Herman, Klaudia Binek, Patryk Spałek i Sebastian Spałek

-z klasy VIb: Martyna Psonka

-z klasy VII : Anna Kuras i Paulina Wolska

 

Komisja w składzie: Sylwia Herman, Karina Bekus i  Beata Nowak  wytypowała do eliminacji gminnych następujące uczennice:

–  Patrycję Herman, Wiktorię Herman i  Martynę Psonkę ( II kategoria wiekowa )

– Annę Kuras i Paulinę Wolską ( III kategoria wiekowa)

 

26 marca, w Gminnym Centrum Kultury i Rekreacji w Konopiskach,  odbyły się przesłuchania gminne.  Były one eliminacją do przesłuchań powiatowych, które odbędą się   7 i 8 kwietnia 2021r. w siedzibie Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie.

Komisja w składzie: przewodniczący – Bogdan Wąchała –Dyrektor Prywatnego Teatru „MAŁGO” w Częstochowie, Dorota Musiał – instruktor ds. teatralnych i literackich w Regionalnym Ośrodku Kultury w Częstochowie i Zdzisława Szydłowska – pracownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Konopiskach oceniała prezentacje wg następujących kryteriów: dobór repertuaru, interpretacja utworów, kultura słowa oraz ogólny wyraz artystyczny.

Miło nam poinformować, że na dalszym etapie konkursu Zespół Szkolno – Przedszkolny w Aleksandrii będą reprezentować: w kategorii I – Miłosz Kosin  oraz  w kategorii II – Patrycja Herman. Wszystkim recytatorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w ,,obcowaniu z żywym słowem”.

Galeria zdjęć

Longina Jeziorska