III Aleksandryjski Bieg Niepodległości

W dniu święta 11 listopada odbyła się trzecia już edycja Biegu Niepodległości w Aleksandrii, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest ks. Proboszcz Jacek Szczecina.  W godzinach popołudniowych, przed budynkiem ZS-P w Aleksandrii pojawiło się ok. 100 osób, w bardzo różnym wieku, chcących wziąć udział w tym wydarzeniu. Zebrani zostali serdecznie powitani przez dyrektora szkoły Pawła Bekusa oraz ks. Jacka Szczecinę, którzy w słowach skierowanych do uczestników podkreślali jego symboliczny charakter, akcentując, że już sam udział w biegu i poniesiony w nim wysiłek fizyczny może być hołdem złożonym dla „Niepodległej” a zarazem też ciekawym sposobem na budowanie wspólnoty lokalnej i narodowej. Tuż przed startem uczestnicy wydarzenia gromko i dumnie odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przy akompaniamencie trąbki, z której dźwięki melodii hymnu wydobył pracownik szkoły – Janusz Ankowski. Po krótkiej ceremonii otwarcia rozpoczęła się rywalizacja biegaczy, którzy w zależności od kategorii wiekowej – najmłodsza uczestnika miała ukończone zaledwie 2 lata, mieli do pokonania trasę o zróżnicowanej długości, zabezpieczanej na całej długości przez policjantów z Komisariatu w Blachowni i druhów strażaków z Aleksandrii. Na mecie, witani brawami, mocno wyczerpani zawodnicy, mogli szybko uzupełnić utracony bilans płynów i kalorii, gdyż czekały tu na nich gorące i zimne napoje, kiełbaski oraz słodkości. Podniosły nastrój i wspaniałą atmosferę listopadowego święta w Aleksandrii można było szczególnie poczuć, gdy jego uczestnicy  zebrali się tłumnie przy ognisku, aby wspólnie śpiewać znane polskie pieśni patriotyczne. Ostatnim ekscytującym i radosnym momentem imprezy była dekoracja biegaczy, którzy odebrali okolicznościowe medale i dyplomy z rąk ks. Jacka Szczeciny i dyr. Pawła Bekusa.

Organizatorzy biegu pragną serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do udanego przeprowadzenia tego wydarzenia, w szczególności: Strażakom OSP w Aleksandrii, Policjantom z Komisariatu w Blachowni, Paniom z KGW w Aleksandrii, Nauczycielom i Pracownikom ZS-P w Aleksandrii, oraz sponsorom: Firmie Aleksandria Dariusz Moczarski Sp. k., Zakładom Wibrobet S.C., Biuru Podatkowemu Sukces Renata Wiśniewska Zaremba, Sklepowi Odido oraz Firmie Timo- Trans Transport Drogowy Katarzyna Zaremba.

Galeria zdjęć

Paweł Bekus