Święto Niepodległości w Przedszkolu

10 listopada w naszym przedszkolu odbyły się obchody Dnia Niepodległości. Z tej okazji  dzieci przyszły do przedszkola w strojach galowych i zebrały się w jednej sali , aby uroczyście świętować  ten wyjątkowy dla nas Polaków dzień .

Na początku przedstawiły krótki montaż słowno- muzyczny ,recytując i śpiewając  wzruszające wiersze i piosenki patriotyczne, opowiadające o historii polski, a także tłumaczące sens współczesnej polskości oraz namawiające do dostrzegania piękna  naszej ojczyzny. W dalszej części obchodów dzieci utrwaliły symbole narodowe i obejrzały film edukacyjny pt. ,,Co to jest niepodległość” oraz wykonały prace plastyczne. Zwieńczeniem obchodów było odśpiewanie Hymnu Polski  o godzinie 11:11 wraz ze społecznością szkolną w sali gimnastycznej.

Galeria zdjęć

Urszula Cierniak