Pierwszoklasiści w bibliotece szkolnej

Od wtorku 23 listopada grono czytelników naszej biblioteki powiększyło się o 22 nowych uczniów. Tego dnia pierwszoklasiści aktywnie uczestniczyli w zajęciach bibliotecznych przygotowujących ich do korzystania z zasobów szkolnej biblioteki. Po rozwiązaniu książkowych zagadek, wysłuchaniu i analizie wiersza Jana Huszczy „ Skarga książki” oraz poznaniu zasad obowiązujących w bibliotece uczniowie klasy pierwszej otrzymali dyplomy Młodego Czytelnika oraz upominki książkowe przygotowane przez Instytut Książki   w ramach kampanii promującej czytelnictwo  „Mała Książka Wielki Człowiek”.  Wyposażeni we wszystkie, niezbędne do korzystania z bibliotecznych zasobów, informacje uczniowie udali się do biblioteki, gdzie, po raz pierwszy,  mieli możliwość wypożyczyć wybrane przez siebie książeczki.                                                                                              

Obecnie, wychodząc założenia, że najlepsze rekomendacje, to polecenia będące od innych uczniów,  w bibliotece prowadzona jest akcja proczytelnicza „ Przeczytałem/am…Polecam”. W akcji może wziąć udział każdy uczeń, którzy wypożyczy, przeczyta, a następnie sfotografuje się z przeczytaną książką, zachęcając tym samych innych do jej wypożyczenia. W ten sposób tworzymy na bieżąco, mamy nadzieję, systematycznie powiększającą się, szkolną galerię zdjęć czytelników z polecanymi przez nich książkami.              

Przypominamy również, że na stronie szkoły prowadzony jest mini blog biblioteczny, gdzie prezentowane są zasoby książkowe naszej biblioteki, informacje o akcjach czytelniczych oraz filmiki z  recenzjami uczniów.     

Liczymy na częste wizyty w bibliotece, do której zapraszamy wszystkich szkolnych czytelników.   

Galeria zdjęć

Karina Bekus